Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diablo III ,,je na světě"

18. 5. 2012

Přesně 15.5.2012 v 00:01 Blizzard Entertainment spustil servery pro Diablo III. Hra byla vyvíjena velice dlouhu a to i díky tomu že Blizzard ji několikrát odložil datum vydání, ale nakonec se to povedlo a hraje se začíná rozjíždět. Neobešlo se to, ale bez problémů, který jsou hlavně nedostatek kusů krabicové verze, protože je obrovský zájem, ale to se dalo čekat, že o hru takových to rozměrů bude velký zájem.

Pokud jste o Diablu 3 nikdy v životě neslyšeli, pak se podívejte na toto krátké čtyřminutové video, které vám napoví, co to je Diablo 3:

 

Diablo 3 je třetím dílem série Diablo od výrobce Blizzard Entertainment. Jedná se o akční RPG, které se odehrává v temně laděném 3D prostředí s prvky fantasy. Žánrově spadá Diablo 3 také do kategorií hack and slash či dungeon crawl. Pro Diablo 3 je typický rychlý spád děje, náhodné generování obsahu hry a vysoká hratelnost.

Hráč Diabla 3 získává se svou postavou zkušenosti, rozvíjí její dovednosti a sbírá předměty různého druhu a kvality. Diablo 3 navazuje na jeho předchozí díl Diablo 2 v jednoduchosti uživatelského rozhraní, ale také nabízí několik zcela nových možností, které posouvají Diablo 3 na další úroveň.

Diablo 3 je určené pro PC. Pro ovládání se používá především myš, kterou může doplňovat klávesnice a některé klávesové zkratky. Diablo 3 běží na DirectX 9. DirectX 10 není pro hru potřeba.

Diablo 3 logo
Stručná fakta
Oficiální název Diablo III
Platforma Microsoft Windows
Mac OS   
Žánr Akční RPG
Hack and Slash
Dungeon Crawl
Výrobce a vydavatel Blizzard Entertainment
Datum ohlášení 28. června 2008
Datum vydání 15. května 2012
Lokalizace Anglicky
Systémové požadavky Viz níže
Oficiální web http://www.diablo3.com
http://www.blizzard.com
Cena 1299 Kč (xzone.cz)